Громадянсько-патріотичне виховання

Зустріч з ветераном війни

Покатенко Григорієм  Георгійовичем

Напередодні 9 травня 2016 року учні 6-А класу НВО № 32 Осика Даша та Єлькіна Кароліна (класний керівник – Блошенко С.О.), бібліотекар школи Бабенко А.Л. і бібліотекарі Кіровоградської філії № 4 відвідали ветерана війни Покатенка Григорія Георгійовича і поздоровили його з Днем Перемоги.

Григорій Георгійович  народився 27 січня 1927 року у селі Черняхівка Кіровоградського району, Кіровоградської області. Коли почалася Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років, Григорій, як і всі хлопчаки, прагнув на фронт. Але йому було лише 14 років, на фронт не брали, тому йому довелося працювати в тилу. Всі жителі спільно намагалися зібрати врожай, щоб таким чином допомогти фронту. І Григорій, верхи на коні, возив по полю жатку. Його молодший брат, Дмитро, з жатки знімав скошене сіно. А жінки за ним в`язали снопи. Вже потім їх молотили, і таким чином отримували зерно. Частина зерна залишалася на посівну, а решта – на харчування. Також доводилося носити воду для тих, хто працював у полі; випасати худобу і виконувати ще багато іншої роботи.

Коли у Черняхівку увійшли наші війська, Григорія брали в розвідку, щоб він показував дорогу. Важче стало, коли в село вдерлися фашисти. Підліткам доводилося ховатися, щоб їх не вивезли до Німеччини. Але кмітливим хлопчакам вдавалося добувати у німців  набої і гранати, якими потім вони підривали німецькі склади.

Григорій Георгійович  розповів про випадок, який особливо запам`ятався. Коли в село увійшли наші танки, німці намагалися сховатися біля Черняхівського моста. Але Григорій з хлопцями почали кидати гранати неподалік. Німці злякалися, почалася паніка. Нашим танкістам вдалося підійти впритул і розгромити фашистів. Тоді залишилося багато трофейної зброї і продовольства для наших солдатів, які разом зі своїм командиром були дуже вдячні хлопчакам за допомогу.

15 грудня 1944 р.    Григорій Георгійович  Покатенко був призваний комісією при Кіровоградському  міському воєнному комісаріаті Кіровоградської області на військову службу та направлений в Одесу у стрілецький полк при діючій Армії, де готували сержантський склад для фронту.  З грудня 1944 по жовтень 1945 рр. навчався і служив у 24-ому  навчальному стрілецькому полку курсантсько-командного училища (артилеристом протитанкових артилерій). Саме   тут  Григорій Георгійович  і зустрів День Перемоги, звістку про яку всі зустріли з великим хвилюванням, зі сльозами радості на очах. Почуттям не було меж! Цей день запам`ятався назавжди.

17 березня 1951 р.  Покатенко Григорій Георгійович  був звільнений у запас (демобілізований) у званні гвардії сержанта.

Григорій Георгійович    має  бойові нагороди:  медаль «ХХХ років Радянської армії та флоту» (1948 р.), медаль «За перемогу над Німеччиною  у Великій Вітчизняній війні» (1950 р.), орден  «За мужність ІІІ ступеня» (1999 р.)… Має статус інваліда війни ІІ ступеня.

В мирний час Покатенко Г.Г. багато разів зустрічався з армійськими друзями, з якими разом згадували роки війни, але з роками залишилися тільки спогади…

На зустрічі з ветераном війни діти підготували невеличкий концерт. Осика Даша розповіла вірш, присвячений нашій рідній Україні, а Єлькіна Кароліна проспівала пісню Наталії Май «Мамина сорочка». Бібліотекарі також прочитали вірші для Григорія Георгійовича. Всі разом побажали герою війни здоров`я на довгі роки, побільше радості в житті, мира. І щоб ніколи більше не повторювалася війна!

Алла Бабенко, бібліотекар НВО №32, Кіровоград.

Дайджест віршів про війну

/uploads/editor/3465/142111/sitepage_155/files/daydzhest_virshiv_pro_viynu.doc